LICHTWITZ / KOKAFE

Jsme pěstitelé a zpracovatelé technického konopí a bylin na Jesenicku. K pěstební činnosti máme k dispozici polnosti a v rámci dalšího zpracování surovin sušárnu, sklady i potravinářskou výrobnu.

Suroviny na sirupy a čaje si pěstujeme sami a jen některé byliny nakupujeme od zpřátelených firem. Pěstební činnost je situována v okolí 30 km od Jeseníku. Navazujeme na tradici rodiny Julia Lichtwitze, jež obdobné výrobky vyráběl do roku 1920 (viz historie).

Vytváříme a pracujeme na tom, čemu se říká dlouhodobě udržitelný rozvoj. Je za námi vidět kus práce, jejíž výsledky Vám letos poprvé předkládáme ke zhodnocení. Základním hnacím motorem naší činnosti je neutuchající vnitřní trvající energie, souhra a ideje. Veškeré finance se snažíme efektivně využívat k dalšímu rozvoji, který nemůžeme zvládnout sami. Jisté je, že tento proces bude trvat ještě mnoho dalších let.

Firma vznikala od roku 1995. Zabýváme se pivovarnictvím, rybníkářstvím, kulturou ( os. Zona Incerta ), obchodem, inovacemi a vývojem nových, nejen potravinářských produktů, obnovou brownfields, geotechnologiemi a projektováním.

Netvrdíme, že máme prastaré receptury. S maximálním zájmem o věc vytváříme, experimentujeme, vzděláváme se a používáme moderní poznatky k vylepšení našich produktů právě podle nám dostupných tradičních pracovních postupů. Obnovujeme tradici a jsme si vědomi zodpovědnosti plynoucí z této skutečnosti. Baví nás rekonstruovat a dávat do maximálně možné původní podoby průmyslové areály a bývalé statky. Půdu pak využíváme jak v souladu se starými praktikami a zvyky, tak také s ohledem na poslední vývoj. K výrobě produktů používáme plody originálních odrůd z vlastních sadů.

V roce 2013 jsme úspěšně otevřeli na ul.Lipovská v Jeseníku obchůdek, ve kterém můžete vyrobené produkty sami ochutnat a zakoupit.

Lichtwitz je taktéž i ochranná známka našich produktů.

Na naše produkty jsme získali ocenění regionální produkty "JESENÍKY orginální produkt".

<b>Notice</b>: Undefined variable: manufacturer in <b>/data/web/virtuals/119774/virtual/www/vqmod/vqcache/vq2-catalog_view_theme_pav_bikestore_template_product_manufacturer_info.tpl</b> on line <b>33</b>
Nenalezen žádný výrobce.